جمعه، مهر ۰۳، ۱۳۸۸

مداری معاصر

در مورد پسر مظلوم شهید مظلوم دکتر «بهشتی» اخباری منتشر شده‌است که علیرغم وثوق منتشرکنندگان، اما به دلیل احتمال خطا در انتقال اخبار و از طرف دیگر سختی قبول قساوت نظام تا به این حد فعلا از آن می‌گذریم. اما اخبار منتشر شده در مورد سایر بازداشت شدگان سیاسی و غیرسیاسی پس از انتخابات ۲۲خرداد ۸۸ و شدت برخورد و شکنجه با این سرمایه‌های بزرگ نظام و انقلاب و چهره‌های مورد اعتماد امام و نظام، بر تمام ناظران داخلی و خارجی ثابت شده‌است و شکی در رفتار وحشیانه با معترضان بازداشت شده به نتایج انتخابات نیست.
تعداد قابل توجهی از مردم مظلوم کشور در جریان دفاع از کیان نظام؟؟؟ جان خود را از دست داده و بنابر اخبار موثق تعدادقابل توجهی هم تاکنون مفقود هستند. تعدادی از هموطنان عزیز در جریان ناآرامیهای اخیر به شدت مورد ضرب و شتم نیروهای نظامی و انتظامی قرار گرفته، و هنوز مرحمی بر آلام خود و خانواده‌هایشان نیافته‌اند. از طرفی یک سایت سیاسی وابسته به یک جریان سیاسی خبر از دفن مخفیانه ده‌ها جنازه به شکل غیرقانونی طی روزهای اخیر داده‌است.(+)
اخبار متعدد و ریز و درشت از این دست طی سه ماه گذشته فراوان از منابع موثق و رسانه‌های رسمی و غیررسمی داخلی و خارجی به سمع و نظر افکار عمومی رسیده‌است.
در چنین شرایطی خطیب نماز جمعه دیروز تهران، در خطبه‌های خود سران اصلاح‌طلب و معترضین به نتایج اعلام شده انتخابات دهم بطور اخص، و به وضع موجود به طور اعم را، مخاطب قرار داده و اعلام کرد: حوصله نظام برای مدارا با آن‌ها تمام شده و به تلویح و با شدت اعلام کرد که منتظر برخورد خشمگین نظام باشند. وی برای توجیه شرعی و تاریخی هشدار خود برای تنبیه به اصطلاح آنانکه روبه‌روی نظام ایستاده‌اند، شواهدی از تاریخ سالهای اولیه هجرت پیامبر و ولایت مولی علی (ع) را مورد اشاره قرار داد و اعلام کرد که، مولی علی (ع) تاآنجا که امکان داشت با مخالفان و حتی با دشمنان مدارا می‌کرد اما وقتی که مدارا سودی نداشت دست به خشونت زده و اقدام به بیرون آوردن چشم فتنه می‌نمود. وی همچنین به سیره و روش خاص امام خمینی در اول انقلاب و مشخصا سالهای اوایل دهه شصت و برخورد با شخصیتهایی در راس نظام چون ریس جمهور و نخست وزیر؟؟؟ و حتی در سالهای پایانی دهه شصت با مقامهایی بالا‌تر از این و البته بدون ذکر نام از شخص (منتظری) اشاره کرده، اخطار نمود که در برخورد با خاطیان با هیچ کس رودربایستی نخواهند داشت.
اما سئوال اساسی اینست که با فرض قبول شباهت شرایط فوق با شرایط دوران ولایت مولی علی (ع) و با فرض قبول افراد و گروههای مخاطب خطیب جمعه با فتنه‌گران زمان امام اول مسلمین، آیا امام علی (ع) هم به سان اینروز‌ها پیش از هر مذاکره و مدارا ابتدا به ساکن، فتنه را به کهریزک می‌فرستاد و چشمش را درمی‌آورد و بعد به او اخطار می‌داد؟ یا نه پس از بار‌ها مذاکره و دعوت به زیستن مسالمت‌آمیز آنگاه که احساس می‌کرد مدارا چاره ندارد اقدام به درآوردن چشم فتنه می‌کرد؟ و باز آیا با قبول فروض فوق دختر مظلوم آقای «جواد امام» از زن غیر مسلمانی که وقتی مولی علی (ع) شنید خلخال از پایش درآورده‌اند فرمود: «به راستی اگر مسلمانی از شنیدن این خبر قالب تهی کند حقا که بر او ملامتی نیست» کمتر است که امروز در خیابان ربوده می‌شود و چادر از سرش کشیده شده و پس از یک روز بدون حجاب در قبرستان‌‌ رها شده (+) و حضرات مدافع نظام هم ککشان نمی‌گزد؟ و به ولایت مولی علی (ع) تمسک و تشبه می‌جویند.
اگر رفتارهای اتفاق‌افتاده طی سه ماه گذاشته به زعم خطیب جمعه این هفته تهران مصداق مدارای اسلامی است و شرایط امروز شبیه به شرایط مولی علی، و این رفتار‌ها هم شبیه رفتار مولی علی (ع) است به قول خواجه رندان‌حضرت لسان‌الغیب شیراز:
گر مسلمانی از اینست که حافظ دارد/ وای اگر از پس امروز بود فردایی

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر