شنبه، مرداد ۲۹، ۱۳۹۰

پنج سال بالا‌ترین

جشن تولد نوزاد که می‌روند، رسم نیست به دماغ گنده و چشم تنگ و باریک و... نوزاد اشاره شود، در عوض می‌گردند حسن و ملاحت دندان‌گیری یافته تا بدان اشاره و از آن تعریف نموده و لبخند رضایتی برای والدین نوزاد به ارمغان آورند.
«بالا‌ترین» نوزاد نیست و البته که نه تنها دماغش گنده و چشمش هم تنگ نیست، بلکه بسیار هم خوشگل و خوش‌ترکیب و زیباست! بزنم به تخته!

اینجا البته باید رسم و ادب دیدن نوزاد و جشن تولد رفتن را درباره «بالا‌ترین» بجا آورد و به‌جای ذره‌بین به دست گرفتن و در پی شکار نقاط ضعف و منفی آن بر‌آمدن، باید به نقاط مثبت و زیبایی‌های فراوانش اشاره و مدیریت آنرا تحسین نمود.
شکی نیست که همه تلاش‌های آدمی برای معرفی محصولی کاملا بی‌نقص و بی‌عیب و صددرصد مثبت تلاشی ناکام است. اما می‌توان با تلاش زیاد، طراحی دقیق، و نگاه مثبت، به درصد بالایی از نقاط مثبت در مقابل درصد پایینی از نقاط منفی دست یافت. جایگاهی که حالا «بالا‌ترین» بدان دست یافته و از این بابت باید به «مهدی یحیی‌نژاد» و بالایارهای گرامی و کاربران این شبکه اجتماعی تبریک گفت و در آستانه ششمین سال فعالیت موفق این سایت برایشان خواند: تولد، تولد، تولدت مبارک! مبارک! مبارک! تولدت مبارک!

«بالا‌ترین» خیلی زود، شاید خیلی زود‌تر از آنکه فکر می‌کرد و فکر می‌کردیم، رشد کرد و بزرگ شد و در کمترین‌ زمان ممکن به این شهرت و جایگاه دست‌ یافت. حالا طراح، مدیر و کاربران و گردانندگان این شبکه اجتماعی مزد زحمات خود را در موفقیت بیش از پیش «بالاترین» مشاهده می‌کنند.

«بالا‌ترین» که طی این چند سال بار‌ها و بار‌ها با سایت‌های خبری و وب‌سایت‌های متعلق به احزاب سیاسی و روزنامه‌های کثیر‌الانتشار داخلی و خارجی اشتباه گرفته شده و حتی گاهی مورد طعنه و نیش قلم و فحاشی نیز قرار گرفت و نواخته هم شد، یک شبکه اجتماعی مجازی است که محتوای آن توسط کاربران متعدد و متکثر آن تولید می‌شود. مدیران و طراح یا طراحان آن نقشی در تولید محتوای آن ندارند اما می‌توانند با ابزارهای خاصی گاهی برای بعضی از لینکهای ارسالی توسط کاربران ایجاد محدودیت نموده و یا مانع از ارسال آن لینک شوند.
همه کاربران «بالا‌ترین» در جریان هستند که هنگام ثبت‌نام در این شبکه اعلام نموده‌اند که مقررات آن را قبول دارند. قبول «مرام‌نامه بالا‌ترین» یکی از شروط اصلی پذیرش عضویت کاربر است. و از جمله شرایط این مرام‌نامه آنست که: در صورتی که لینکی شرایط بالا‌ترین را نقض کرد توسط دیگر کاربران گزارش شده و «بالا‌ترین» پس از بررسی لینک مورد نظر را حذف و در صورت تکرار حساب کاربر خاطی را مسدود می‌نماید.

روزنامه‌نگاران، وبلاگ‌نویسان، طراحان و خلاصه اهالی متعدد و متکثر رسانه‌ایی زیادی هستند که تا پیش از وجود «بالا‌ترین» و پیش از آنکه لینکی از نوشته‌ یا طرح‌های آنها از روزنامه، وبلاگ یا وب‌سایتی به این شبکه ارسال شده باشد، همدیگر را نمی‌شناختند، اما طی این چند سال این شبکه طیف وسیعی از این نویسندگان را به یکدیگر و به جامعه رسانه‌ای کشور معرفی نموده‌است. در کنار سایر موفقیت‌های این شبکه شاید بتوان گفت این بزرگ‌ترین موفقیت «بالا‌ترین» از نظر بنده که اهل رسانه هستم می‌باشد.
«بالاترین» از امروز سال ششم فعالیت خود را آغاز کرد.
در همین رابطه:
وب‌سایت‌های جدید که می‌خواهند بالاترین باشند

۲ نظر:

  1. این نظر توسط نویسنده حذف شده است.

    پاسخحذف
  2. متاسفانه خیلی از وبلاگ‌نویسانی که قسمت عمده موفقیت خود را از بالاترین دارند، با یک ژست حق به جانب و غرور کاذب از بالاترین و شبکه‌های مشابه آن طلبکار هستند و از اینکه این شبکه توانسته امکانات فعالیت در جهارچوب‌های استاندارد رسانه‌ای را با کم‌ترین هزینه برای نویسندگان گمنام و دورافتاده فراهم کند، از این شبکه ناراضی‌اند. نویسندگی ملک طلق آنها بوده و بالاترین در این ملک تصرف عدوانی نموده است

    پاسخحذف